Naturalna nowość na rynku kosmetyków, czyli szampon w kostce

Szampony w kostce to nowość na rynku kosmetyków do pielęgnacji włosów. Można je zauważyć w ofercie wielu firm produkujących klasyczne szampony. W odróżnieniu od szamponów butelkowanych, mydło do włosów ma zupełnie inna konsystencję – stałą. Jeśli chodzi o użycie, to jest równie proste, jak tradycyjnego szamponu. Warto zaznaczyć, że mydła w kostce to produkty wegańskie, powstające w zgodzie z naturą i dawnymi tradycjami wyrobu kosmetyków. W składzie szamponów w kostce znajdują się naturalne olejki roślinne o właściwościach pielęgnacyjnych, oczyszczających a nawet leczniczych. Przykładem jest olej rycynowy, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Pomaga uporać się z łupieżem, wypadaniem włosów, gdyż wzmacnia cebulki. Zdecydowanie zaletą szamponu w kostce jest jego wydajność, prosta forma i świetny skład zapewniający odżywianie włosów.

Szampon w kostce – prosta instrukcja stosowania

Szampon przypominający kostkę mydła stosuje się w zależności od potrzeb. Można go używać codziennie. Przed myciem kostkę należy zmoczyć w ciepłej wodzie, delikatnie zmydlić w dłoniach i zacząć nakładać pianę na włosy. Tego typu produkty wytwarzają obfitą pianę, więc w krótkim czasie nanosimy szampon na całą długość włosów. Inny sposób polega na ukruszeniu kawałków mydła i rozpuszczeniu w kubeczku (pojemniku z ciepłą wodą), dzięki czemu wytwarza się piana. Tą pianę nanosimy na włosy i myjemy podobnie jak klasycznym szamponem. Po umyciu należy spłukać włosy. Warto pamiętać, że nie wcieramy bezpośrednio kostki we włosy. Najważniejsze by zapamiętać o zasadzie: najpierw zmydlenie, uzyskanie piany, a następnie mycie włosów. 

Naturalny szampon w kostce
Szampon w kostce

Różne szampony w kostce do różnych rodzajów włosów

Mydła do włosów różnią się między sobą składem i wyglądem. Mogą mieć kształt klasycznej kostki prostokątnej lub kwadratowej, ale też bywają okrągłe. Tradycyjne mydła do włosów na sznurku jutowym można zawiesić w łazience pod prysznicem. W zestawach z szamponem w kostce znajduje się zwykle metalowe pudełko do jego przechowywania. To idealny kosmetyk na podróż, gdyż zajmuje mało miejsca i zawsze jest pod ręką. Szampony różnią się składem, choć zwykle bazują na wyciągach roślinnych: oleju rycynowym, kokosowym, maśle shea. W swoim składzie zawierają też witaminy wzmacniające i odżywiające włosy. Szampon w kostce działa kompleksowo – na włosy i skórę głowy. Wzmacnia cebulki, pomaga zneutralizować łupież i odżywia różne rodzaje włosów. 

Do delikatnych włosów można używać szamponu w kostce o specjalnej formule, np. Naturalny delikatny szampon do włosów w kostce – Cztery Szpaki z D-Pantenolem, inuliną, olejkami eterycznymi z trawy cytrynowej, wanilii oraz z geranium. Inny rodzaj leczniczego mydła do włosów to Naturalne mydło do włosów z olejem rycynowym z jutowym sznurkiem – Cztery Szpaki. Mydło o białej barwie działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, więc polecane jest dla włosów z łupieżem i innymi problemami. Są też szampony w kostce dedykowane dla mężczyzn.

Czy szampon w kostce jest wydajny i na jak długo wystarcza?

Zdecydowanie szampony w kostce są wydajne. Biorąc pod uwagę niewielkie, kompaktowe wymiary, trudno uwierzyć, że wystarczają na długo. Większość mydeł do włosów wazy ok. 100 g (np. 75 g lub 110). To znacznie mniej, niż szamponu w płynie. Jednocześnie wydajność zależy od częstości mycia. Nawet przy regularnym stosowaniu szampon ten wytrzyma kulka tygodni. Kupując kostkę do włosów możemy mieć pewność, że użyjemy jej minimum przez miesiąc, a nawet dwa. Warto też zaznaczyć, że naturalne składniki odżywcze, czyli olejki nadają włosom miękkości i blasku. Dzięki temu szampon w kostce pełni po części rolę odżywki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szampony w kostce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *